DOPLNKOVÉ SLUŽBY
PREPRAVA €3,50 ALEBO ZDARMA PRI NÁKUPE NAD €50,-- s DPH


Pracovné odevy ADLER - značkový reklamný textil


 
VÝHODY NÁKUPU U NÁS
MOŽNOSŤ VRÁTENIA A VÝMENY
MNOŽSTEVNÉ ZĽAVY ZA NÁKUP
PREPRAVA ZDARMA OD €50,-
DODANIE DO 3-14 DNÍ
PREPRAVA V RÁMCI CELEJ SR
MOŽNOSŤ OSOBNÉHO ODBERU
CERTIFIKOVNÉ PRODUKTY
 
 
 

PRACOVNÁ OBUV - SPRIEVODCA

Správny výber obuvi pre prácu môže byť ovplyvnený mnohými rôznymi faktormi - napr. Vlhkosť, chladné prostredie, vysoké teploty, ostré predmety, chemikálie, klzké povrchy. V našom sortimente obuvi rozoznávame dve kategórie obuvi, ktoré podliehajú európskych normám, a to podľa požiadaviek na pracovnú obuv - značenie OB - O5 (EN 20347) a podľa požiadaviek na bezpečnostnú obuv - značenie SB - S5 (EN 20345).

Základný rozdiel medzi týmito kategóriami obuvi je, že bezpečnostná obuv má ako základný ochranný prvok ochrannú tužinka a ďalej môže mať až 7 ďalších ochranných vlastností (napr. Antistatické vlastnosti, absorpcia energie v pätnej časti, odolnosť voči olejom atď.). Pracovná obuv môže mať až 6 ochranných prvkov (napr. Prienik a absorpcia vody). Pracovná a bezpečnostná obuv môžu niesť aj dodatočné požiadavky pre špeciálne použitie ako sú napríklad - P (podošva odolná proti prepichnutiu), CI (izolácia spodku proti chladu), A (antistatická obuv), atď.

 

Pre prácu rozoznávame tieto typy obuvi:

 

 

Sandál - Modely v tomto prevedení často spĺňajú výbornú priedušnosť a odvod vlhkosti. Všeobecne sú sandále najčastejšie využívané vo vnútorných priestoroch. Samozrejmosťou v bezpečnostnej kategórii obuvi je podošva s antistatickými, olejivzdornými a protišmykovými vlastnosťami. Niektoré bezpečnostné sandále môžu disponovať tiež stielkou proti prepichnutiu s označením (P).

 

 

Poltopánka - Jedná sa o typ obuvi, ktorá je veľmi dobre chráni pred okolitými vonkajšími vplyvmi v pracovnom prostredí. Okrem využitia pre prácu vo vonkajších priestoroch sa odporúča aj použitie vo vnútorných priestoroch.

 

 

 

Členková obuv - Poznávacím znamením tohto typu obuvi je výborná fixácia nohy, ktorá chráni pred vyvrtnutím a v zimnom prevedení bude dostatočne chrániť proti nízkym teplotám.

 

 

 

Holeňová obuv - Túto obuv oceníme najmä v chladnom počasí, kedy navyše je chránený nielen členok, ale aj väčšia časť lýtka či holennej oblasti.

 

 

 

Gumáky - Obuv tohto razenia sa využíva najmä vo vlhkom, mokrom alebo chemickom prostredí. Zároveň vybrané modely s vnútornou vložkou sa dajú vhodne využiť taktiež do chladného prostredia.

 

 

 

Šľapky - Tento typ obuvi sa využíva vo vnútorných priestoroch, ako sú napríklad kancelárie, gastronómia či potravinárstve. U tejto obuvi oceníte, jednak jej ľahkosť, tak pohodlnosť počas celého dňa.

 

 

Majte na pamäti, že obuv volíme vždy takú, ktorá je prispôsobená pre dané prostredie či prácu. Bezpečnostné prvky by mali byť to hlavné, čím sa riadiť pri výbere vhodnej obuvi pre prácu. V neposlednom rade je dôležité dbať na to, aby obuv bola pohodlná a mala správnu veľkosť. Členkovú verziu obuvi by ste mali mať najlepšie o pol čísla väčšie. Toto pravidlo je platné aj pre zimnú obuv, ktorá efektívnejšie zadržuje teplo.

 
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.