1. Úvod
 2. DYCH
 3. Respirátory
 4. Unisex Nano respirátor FFP2 proti vírusom Respilon® RespiRaptor BIELY CERVA

Unisex Nano respirátor FFP2 proti vírusom Respilon® RespiRaptor BIELY CERVA

 • Novinka
 • obvykle SKLADOM v predajni PP

Unisex Nano respirátor FFP2 proti vírusom Respilon® RespiRaptor BIELY L Jednorázový respirátor RespiRaptor s membránou z nanovlákna zachytí 99,9 % vše... celý popis
Dostupnosť
SKLADOM v predajni - dodanie 2-3 dni
Merná jednotka
7,00 €
5,83 €
bez DPH
ks
Kód produktu:0701022899025P3
Výrobca:RESPILON
+Výmena/vrátenie:do 14 dní
+Preprava:kuriér DPD iba €3,50 alebo zdarma od €50,-
+Zľavy:automaticky na celý nákup nad € 200-5%, 500-10%, 1.000-15%, 3.000-20%
Kompletné špecifikácie

Unisex Nano respirátor FFP2 proti vírusom Respilon® RespiRaptor BIELY L

Jednorázový respirátor RespiRaptor s membránou z nanovlákna zachytí 99,9 % všetkých vírusov, baktérií, prachu, plynu, smogu, peľu a roztočov (alergénov). Chráni dýchacie orgány na úrovni triedy FFP2. Je pohodlný, výborne sa cez neho rozpráva a dýcha.

Ako funguje respirátor FFP2 RespiRaptor?

Respirátor obsahuje membránu z nanovlákna RESPILON®, ktorá je zložená z extrémne hustej siete nanovlákien. Vďaka svojej hustote bránia vlákna prieniku aj najmenších pevných a kvapalných častíc. Membrána je obojsmerná, chráni vás aj vaše okolie.

Aké sú výhody a vlastnosti RespiRaptor?

 • ochranná trieda FFP2 - ochrana proti pevným časticiam a kvapalným aerosólom ľubovoľného pôvodu,
 • 99,9 % ochrana pred vírusmi, baktériami, prachom, alergénmi, spórami plesní, smogom, peľom, roztočmi, nepríjemnými pachmi, výfukovými splodinami,
 • veľmi nízka hmotnosť 4,4 g - je ľahší ako jeden list papiera A4,
 • kvalitné nanovlákna pre stálu ochranu v oboch smeroch,
 • špeciálny tvar „fish-type“ skladaný horizontálne, tvar „rybičky“,
 • výborná priedušnosť,
 • nosový klip zabezpečuje perfektné priliehanie na tvári, nedochádza k nežiadúcemu podsávaniu vzduchu,
 • respirátor sa uchytáva pomocou gumičiek okolo uší, ktoré neťahajú a nerežú za ušami - pre ešte lepšie prispôsobenie je možné použiť plastovú sponu na zopnutie gumičiek za hlavou, ktorá je súčasťou balenia,
 • pre jednorázové použitie,
 • univerzálna veľkosť L/M,
 • je certifikovaný ako respirátor triedy FFP2 NR podľa normy EN 149:2001+A1:2009 a GB2626-2006.

Prečo je tvar respirátora ,,fish type“ pre mňa vhodný?

Tvar „fish-type“ vytvára priestor pod ústami, čo umožňuje pohodlné rozprávanie a je vhodný aj pre ľudí s fúzami alebo okuliarmi. RespiRaptor je výborný pre ľudí, ktorý v respirátore potrebujú dlhšie rozprávať, zachováva perfektnú priliehavosť po celý čas konverzácie.

Respirátor RespRaptor nie je vhodný pre deti mladšie ako 2,5 roku! Ak respirátor používajú deti, tak vždy pod dohľadom rodičov.

Ako dlho môžem RespiRaptor používať?

Respirátor RespiRaptor FFP2 NR môžete používať celý deň, maximálne 24 hodín.

Ak sa chránite pred prachom, smogom, peľom a alergénmi, môžete respirátor používať opakovane.

Ak respirátor používate na ochranu proti vírusom a baktériám, odporúčame nasadiť nový respirátor vždy, keď si ho zložíte z tváre. Pokiaľ tak neurobíte, môže dôjsť k tzv. cross-kontaminácií, kedy si pri manipulácií s respirátorom môžete sami zaniesť vírusy a baktérie na svoj respirátor. Je preto na vašom uvážení a zohľadnení možných rizík, či respirátor v takomto prípade použijete opätovne. Ak áno, je nutné ho pred opakovaným použitím dezinfikovať vhodným spôsobom.

Ako funguje respirátor z nanovlákien?

Základným rozdielom medzi nanovláknovými a klasickými respirátormi je v ich princípe záchytu častíc.

Nanovláknové respirátory fungujú na mechanickom záchyte. Na rozdiel od klasických respirátorov, je filtračná účinnosť nano respirátorov je nemenná, bez ohľadu na vzdušnú vlhkosť (teda aj na ľudský vlhký dych). Ste tak maximálne chránení po celý čas nosenia respirátora.

Klasické respirátory fungujú na elektrostatickom záchyte, čo je ich zásadná nevýhoda. Elektrostatický náboj sa totiž vybije vlhkosťou. Preto sa aj voľným používaním dramaticky znižuje ich účinnosť, a to už po 30 minútach. Filtračná  účinnosť klasického respirátora klesne na 40 - 60 %, a preto je nutné, aby ste si po tomto čase respirátor zložili a nechali presušiť.

 

Pozrite sa, ako funguje membrána Respilon

 

 

Čo to znamená v praxi?

Filtre z nanovlákených membrán sú súčasťou mnohých produktov, poskytujúcich spoľahlivú ochranu pred infekciami, alergénmi, znečistením a ostatnými škodlivými časticami.

Vďaka odolnosti a sile membránových filtrov, sme schopní ponúknuť aj vám ochranu pred znečisťujúcimi látkami nachádzajúcimi sa v ľudskom bežnom živote. Poskytujeme spoľahlivé produkty ponúkajúce najlepšiu ochranu v dnešnej dobe.

 

Pomáhame ľuďom žiť lepší a zdravší život pomocou nanovlákien už od roku 2013.

RESPILON® sa stará o zdravie ľudí. Podľa zistení Science Daily, znečistenie pochádzajúce zo vzduchu, zabíja približne 4,6 milión ľudí ročne. Toto číslo sa zvyšuje každým rokom a veľmi málo produktov na trhu môže aktívne chrániť ľudí proti smogu, baktériám, výfukovým plynom, aerosólom a iným mikro časticiam.
Naše RESPILON® FILTER DO respirátory sú certifikované a dosahujú certifikáciu triedy FFP1 alebo FFP2. Nová generácia nanovlákennej membrány umožňuje vyššiu priedušnosť a efektivitu filtrácie. Membrána RESPILON® má široké využitie pri filtračných produktoch, vrátane lekárskych a priemyselných respirátorov.

Pre viac informácií si prezrite priložené Technické dáta, alebo kontaktujte RESPILON®. 

Tabuľka filtračných tried:

zľavu na všetko získate nákupom nad: €200-5%, 500-10%, 1000-15%, 3000-20%

Dokumenty k produktu

Predavajúci: PRACOVNÉ ODEVY KADO, s. r. o., OC VIRMA, JUH III., Suchoňova 3527/4, 05801 Poprad, IČO: 50637819, DIČ: 2120400183, IČ DPH: SK2120400183

www.pracovneodevykado.sk © 2020, Všetky práva vyhradené.