NEPREHLIADNITE


Pracovné odevy ADLER - značkový reklamný textil


 
VÝHODY NÁKUPU U NÁS
dlhodobý partner viac ako 20 rokov na trhu VIAC AKO 20 ROKOV NA TRHU
možnosť vrátenia a výmenyMOŽNOSŤ VRÁTENIA A VÝMENY
zľavy za nákupMNOŽSTEVNÉ ZĽAVY ZA NÁKUP
preprava zdarma od €50,-PREPRAVA ZDARMA OD €50,-
DODANIE DO 3-14 DNÍ
PREPRAVA V RÁMCI CELEJ SR
MOŽNOSŤ OSOBNÉHO ODBERU
CERTIFIKOVNÉ PRODUKTY
SLOVNÍK POJMOV

NORMY - MATERIÁLY

AEROSÓL

Aerosól je heterogénna zmes malých pevných (dym) alebo kvapalných častíc (hmla) v plyne. Rozptýlené častice majú veľkosti od 10 nm do 100 μm, čo zodpovedá zhlukom niekoľkých molekúl až časticiam takým hmotným, že už nemôžu jednoducho poletovať v atmosfére.

AKTÍVNE UHLIE

Aktívne uhlie je produkt vyrábaný z uhlia, dreva alebo kokosových orechov, má pórovitú štruktúru, veľký vnútorný povrch (400-1 500 m2/g) a môže adsorbovať široké spektrum látok.

BAVLNA

Bavlna je mäkké textilné vlákno skladajúce sa z takmer čistej celulózy. Odevy vyrobené z bavlneného vlákna sú pohodlné, ľahko sa udržiavajú, majú vysokú vsiakavosť a trvanlivosť, dobrú pevnosť v ťahu (245–373 mN/tex) a v odere.

BEZMEMBRÁNOVÝ SoftShell – dvojvrstvový laminát

Bezmembránový SoftShell sa skladá z 2 vrstiev: hustá nylonová a polyesterová tkanina (pozri Membránový SoftShell), prostrednú vrstvu netvorí membrána, ale samotný spájací materiál jednotlivých vrstiev, ktorý po spracovaní tvorí perforovaný celok.

CORDURA®

Cordura je registrovaný názov pre Nylon 66, je to jedna z najpevnejších látok, extrémne odolná proti oderu a prepichnutiu, vlákna sú povrstvené polyuretánom a ošetrené pre maximálnu vodeodpudivosť. Tento materiál je vhodný pre výrobu odevov a vybavenia pre poľovníkov, ruksakov, batožiny, cyklistickej obuvi alebo zimných športových a pracovných odevov.

CVOK/PATENTKA

Cvok alebo patentka je druh zapínania odevov, je to cvoček, kde sa dve protiľahlé strany do seba zacvaknú.

EVA

Etylénvinylacetát je ľahký penový materiál, podľa obsahu vinylacetátu sa mení jeho charakter a vlastnosti. Výrobky z EVA sú pevné, odolné proti nárazom a mechanickému opotrebeniu, majú chemickú stálosť a veľkú tepelnú odolnosť od -40 °C do +160 °C.

FFP

FFP nasledované číslom označuje úroveň výkonnosti masky a zodpovedá norme ČSN EN 149.

FLEECE

Fleece je ľahký priedušný syntetický materiál vyrábaný zo 100 % polyesteru spracovaného do točeného vlákna (možno použiť aj recyklované PET fľaše), povrch je upravený kefou do vlasu.Tento materiál neabsorbuje vlhkosť a má dobré tepelnoizolačné vlastnosti za sucha aj mokra. Pridaním ďalších materiálov získava fleece nové vlastnosti ako pružnosť alebo odolnosť proti vetru a vode.

HMOTNOSTNÁ KONCENTRÁCIA

Hmotnostná koncentrácia je vyjadrením hmotnostného pomeru množstva určitej látky v celkovom množstve.

KEVLAR®

Kevlar je syntetické para-amidové ľahké a pevné vlákno zaraďované medzi plasty vytvrditeľné teplom. Materiály s vláknom Kevlar sú pružné, odolné proti prerezaniu a vysokým teplotám.

LATEX

Latex je biela tekutina vznikajúca v mliečniciach niektorých rastlín (napr. strom kaučukovník), ktorá na vzduchu rýchlo zasychá, tiež sa môže vyrábať synteticky. Latex sa používa ako surovina pre výrobu prírodnej gumy, latexového oblečenia (vrátane pracovných rukavíc), pneumatík, tesnenia, hadíc, kondómov atď.

LEPENÉ ŠVY

Lepené švy sú predpokladom nepremokavosti, ide o natavené plastové pásiky na švíkoch z vnútornej strany, kde by šitím narušený materiál premokal.

MANŽETA

Manžeta je upravený pruh odevného materiálu, zvyčajne tkaniny alebo pleteniny, zhotovený prehnutím alebo našitím tak, že obopína určitú časť tela. Najčastejšie sa používa na zakončenie dolného kraja rukávov košieľ, blúzok, búnd alebo nohavíc. Slúži tiež na spevnenie časti odevu, umožňuje zúženie otvoru na odeve, ľahké zapínanie, ale je aj ozdobným prvkom. Poznáme viacero druhov manžiet.

NÁPRSENKA

Náprsenka je časť odevu alebo odevný doplnok slúžiaci na zakrytie predného dielu odevu. Je súčasťou pracovných nohavíc, zástery alebo pánskej spoločenskej košele.

MEMBRÁNOVÝ SoftShell – trojvrstvový laminát

Membránový SoftShell sa skladá z 3 vrstiev: hustá nylonová tkanina s hlbokou impregnáciou (DRW, TORAY Kudos XR, DryKeep a pod.), membrána (Gore Windstopper, PONTETORTO NoWind atd.) a polyesterová pletenina (PES, mikrofleece v rôznych gramážach).

MEMBRÁNOVÝ VENTIL

Membránové ventily sa používajú v konštrukciách dýchacích prístrojov a respirátorov.

NEOPRÉN

Neoprén je pružná syntetická guma vyrobená z polychlóroprénového kaučuku a používa sa na výrobu ochranných oblekov napr. pre potápanie, windsurfing, jachting a ďalšie vodné športy. Má dobré fyzikálne mechanické vlastnosti, guma zo zmesi CR – polychloroprén (neoprén) je odolná voči tukom a olejom, kyselinám a zásadám, starnutiu aj atmosférickým vplyvom.

NEPREMOKAVOSŤ

Nepremokavosť je schopnosť materiálu odolávať prieniku vody zvonku, udáva sa ako výška vodného stĺpca, pri ktorej tkanina prepustí prvé kvapky vody – čím vyšší vodný stĺpec, tým väčšia nepremokavosť. Predpokladom nepremokavosti sú lepené švy.

NOMEX®

Nomex je syntetické aramidové (ARomatický polyAMID) ohňu a žiaruvzdorné vlákno obsahujúce minimálne 5 % Kevlaru a patentované antistatické vlákna. Odevy s obsahom tohto vlákna sú navyše odolné proti oderu, priemyslovým olejom, rozpúšťadlám a chemikáliám a nestrácajú vlastnú vlhkosť ani vo veľmi suchom prostredí. Materiál Nomex je vhodný najmä na výrobu odevov pre hasičov.

NPK-P

Najvyššia prípustná koncentrácia nebezpečných látok v pracovnom prostredí.

NR

Skratka pre znovu nepoužiteľné.

OOPP

Skratka pre osobné ochranné pracovné pomôcky.

OVERAL

Overal je druh pracovného odevu (kombinéza), kedy spodná (nohavice) i vrchná časť (bluzón) sú spojené dohromady.

PODOŠVA

Podošva je spodná časť obuvi, ku ktorej je z vonkajšej strany pripevnená podrážka. Môže sa skladať z niekoľkých vrstiev, je vyrobená zo syntetických materiálov a pri niektorých typoch ochrannej pracovnej obuvi môže byť vstrekovaná.

PODRÁŽKA

Podrážka je plát pripevnený na podošvu, ktorý je v priamom styku so zemou. Vyrába sa z rôznych materiálov (polyuretán, guma alebo koža).

POLOKOŠEĽA

Polokošeľa je tričko s krátkym rukávom a golierikom.

POLYESTER (PES)

Polyester je polymérové syntetické vlákno odolné poveternostným vplyvom a mikroorganizmom, rýchlo schne a vyrába sa z ropy. Existuje niekoľko typov polyesterových vlákien, ktoré sa líšia použitou technológiou pri výrobe a zároveň aj vlastnosťami. Odevy z polyesteru sú ľahké, menej krčivé, pevné a trvanlivé.

POLYKARBONÁT

Polykarbonáty patria medzi termoplastické polyméry, čiže termoplasty. Ľahko sa spracovávajú napr. vstrekovaním alebo lisovaním za tepla, sú odolné proti teplu, nárazu a majú dobré optické vlastnosti.

POLYURETAN (PU alebo PUR)

Polyuretán je elastický polymér vhodný na výrobu textilných vlákien (športové kombinézy pre plavcov, plachiet a pod.), lepidiel a pružných pien. Materiály z neho sú ľahké, pevné a pružné.

PRIEDUŠNOSŤ (paropriepustnosť)

Priedušnosť je schopnosť materiálu prepúšťať vodné pary produkované ľudským telom von, udáva sa väčšinou v gramoch pary, ktoré sa môžu odpariť cez m2 látky v priebehu 24 hodín. Priedušnosti výrazne napomáha odvetrávanie napr. vetracími otvormi v podpazuší alebo na chrbte. Priepustnosť vodných pár membrány je určená podľa metódy, pri ktorej sú simulované reálne poveternostné podmienky (teplota vody 30 °C, teplota vzduchu 21 °C, relatívna vlhkosť 60 %, rýchlosť vetra 2 m/s).

PVC

Polyvinylchlorid (PVC) je široko používaná umelá hmota, vyrába sa polymerizáciou vinylchloridu (prchavý, jemne sladkastý plyn) a od väčšiny bežných plastov sa líši obsahom chlóru.

REFLEXNÉ DOPLNKY A ODEVY

Reflexné môžu byť buď celé odevy alebo ich komponenty (pásiky), ktoré sú dobre viditeľné aj pri zníženej viditeľnosti, väčšinou obsahujú mikroskopické sklenené guľôčky, ktoré odrážajú svetlo.

RESPIRÁTOR

Respirátor sa používa na ochranu dýchacích ciest pred vdýchnutím tuhých toxických aj netoxických častíc a aerosólov, dymov, hmiel a pod. Dodáva sa s/alebo bez ventilu.

SIO-COOL

je multifunkčné vlákno kombinujúce antimikrobiálne vlastnosti s dezodoračnými funkciami. Materiál s vláknom Sio-Cool je zložený z mäkkej bavlny a chladivého a ľahko sa udržiavajúceho polyesteru, odevy z tohto materiálu sa pohodlne nosia a dodávajú pocit sviežosti.

SOFTSHELL

SoftShell je špeciálne priedušný rýchlo schnúci a vetru, dažďu i snehu odolný materiál poskytujúci tepelnú izoláciu. Oblečenie z materiálu SoftShell je vhodné pre celodenné aktivity pri chladnejšom, suchom a relatívne stabilnom počasí.

SPANDEX®

Spandex je syntetické polymerické vlákno, známe tiež ako Elastan alebo Lycra, používané pri výrobe odevov ako náhrada za ťažšiu gumu, vždy sa miesi s prírodnými materiálmi (bavlna,vlna alebo hodváb), má vynikajúcu elasticitu, odevy z materiálu s týmto vláknom sú pevné,pohodlné, odolné oderu a nekrčivé.

THINSULATE

Thinsulate je tenké syntetické tepelnoizolačné mikrovlákno spoločnosti 3M so štruktúrou prachového peria. Oblečenie s vláknom Thinsulate izoluje teplo i vo vlhkom prostredí, zachytáva vzduch a odráža telesné teplo.

TUŽINKA

Tužinka je bezpečnostná výstuha špičky obuvi vyrobená buď z kovu alebo plastu (kompozitného).

VLOŽKA

Vložka je samostatne odstrihnutá alebo zhotovená časť odevu a umiestená medzi vrchným a spodným materiálom, aby v určitom mieste získal pružnosť, výplnkovú modelovanosť alebo väčšiu hrejivosť.

VODNÝ STĹPEC

Vodný stĺpec je údaj v mm, ktorým sa vyjadruje schopnosť materiálu odolávať tlaku vody bez toho, aby premokol. Čím je daná hodnota vyššia, tým je materiál odolnejší voči premoknutiu. Stupeň odolnosti proti tlaku vody sa meria tak, že sa na materiál priloží sklenený valec s priemerom 10 cm naplnený vodou. Voda vo valci pôsobí na materiál a prienik prvých troch kvapiek určí hodnotu, ktorá sa uvádza na výrobkoch.

VRECKO

Vrecko je váčik všitý alebo inak vytvorený na odeve, určený na uschovanie predmetov alebo na ozdobu. Pri jednotlivých vreckách je názvoslovne dôležitý okraj vrecka, ktorý predstavuje jednu stranu otvoru vrecka siahajúcu od jedného kútika vrecka po druhý. Vrecká delíme do skupín podľa umiestenia (vonkajšie, vnútorné), polohy na odeve (bočné, zadné, predné, náprsné a ďalšie), sklonu otvoru (priečne, šikmé, pozdĺžne) a technologického spôsobu zhotovenia (nakladané – hladké, členené, pätkové atď.).

ZAPÍNANIE

Zapínanie je úprava odevu vypracovaná na prechodné spojenie protiľahlých častí výrobku pomocou určitého zapínadla. Konkrétne zapínanie sa odvodzuje od názvu zapínadla, rozlišuje sa zapínanie gombíkové, zipsové, viazačkové, sponkové a na stuhový uzáver (pásiky na suchý zips).

MATERIÁLY

PLETENINY JEDNOLÍCNE HLADKÉ

 • Pique (100% bavlna, 65 % bavlna / 35 % polyester)
  Záťažná vzorovaná pletenina s plastickým geometrickým vzorom. Obojlícna väzba je doplnená podkladanou niťou, ktorá jej zaručuje malú rozťažnosť do šírky. Výrobky sú vhodné na potlač aj výšivku. Tovar je vyrábaný v rôznych plošných hmotnostiach (170 – 220 g/m2).
  Príklad použitia: 203 Pique Polo 200 pánska210 pique polo 200 dámskaPolokošeľa pánska Cotton

TKANINY

Tkanina vzniká kolmým previazaním 2 a viac sústav nití. Základnou väzbou je plátno, keper a atlas

 • Plátno (100% počesaná bavlna, 100% polyester, 100% polyamid)
  Plátnová väzba tkaniny je pevná, pravidelne sa opakujúca väzba. Nevytvára vzor, je hladká a vhodná na potlač aj výšivku. Väzné nite môžu byť aj zosilnené, potom sa táto tkanina nazýva Oxford a jej vlastnosti môžete vyskúšať pri našich dámskych blúzkach. Tovar je vyrábaný z kvalitnej česanej alebo brúsenej bavlny, polyesteru alebo polyamidu.
  Príklad použitia: klobúčiky, tašky, košele

 • Keper (100% počesaná bavlna, 65 % bavlna / 35 % polyester)
  Keprová väzba tkaniny sa vyznačuje šikmým riadkovaním, ktoré sa pravidelne opakuje. Tkanina v keprovej väzbe je voľnejšia, hrejivejšia, mäkšia a pružnejšia pri spracovaní než plátno, vhodná pre potlač aj výšivku. Tovar je vyrábaný z kvalitnej česanej alebo brúsenej bavlny alebo zo zmesi s polyester
  Príklad použitia: šiltovky, klobúčiky, šilty
 • Froté (100% počesaná bavlna)
  Slučková tkanina z kvalitnej bavlny (350- 450 g/m2), veľmi mäkká na dotyk, savá a s pevnými slučkami na oboch stranách.
  Príklad použitia: ručník, osušky, župan

PLETENINY JEDNOLÍCNE HLADKÉ

 • Single Jersey (100% bavlna)
  Jemná záťažná pletenina s charakteristickými stromečkovitými stĺpikmi na lícnej strane a oblúčikmi na rubovej strane. Väzba sa vyznačuje ťažnosťou, mäkkosťou a ľahkou párateľnosťou. Priadza použitá na spracovanie pleteniny má vplyv na výslednú kvalitu tovaru. Výrobky Adler sú zhotovené z kvalitnej prstencovo dopriadanej priadze. Materiál je veľmi vhodný na potlač a výšivku. Tovar je vyrábaný v rôznych plošných hmotnostiach (145 – 200 g/m2).
  Príklad použitia: tričko Classic 160V-neck 160,Heavy 200Heavy V-neck 200Colormix 200,
  Unisex Long sleeve 180,

PLETENINY JEDNOLÍCNE VZOROVANÉ

 • Výplnok (100% bavlna, 95 % bavlna / 5 % elastan, 65 % bavlna / 35 % polyester, 100% polyester) 
  Záťažná pletenina s charakteristickými stromečkovitými stĺpikmi na lícnej strane a oblúčikmi na rubovej strane. Väzba je doplnená výplnkovou niťou, ktorá je vedená po rubovej strane pleteniny. Pridaná niť zvyšuje absorbčnú schopnosť a objem pleteniny a zvyšuje jej pevnosť. Výplnkové pleteniny s objemnými a mäkkými niťami sa pre zvýšenie tepelnej izolácie počesávajú. Výrobky sú vhodné na potlač aj výšivku. Tovar je vyrábaný v rôznych plošných hmotnostiach (280 – 320 g/m2).
  Príklad použitia: výplnok: Mikina dámska Viva
 • Fleece (100% polyester)
  Záťažná pletenina charakteristická husto počesaným mäkkým povrchom s vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami za každého počasia. Dokáže absorbovať pot a bráni prieniku vetra. Výrobky sú vhodné na výšivku či vypaľovanie laserom. Tovar je vyrábaný v rôznych plošných hmotnostiach (280 – 360 g/m2).
  Príklad použitia: Fleece Vest NextFleece Jacket 280 dámskyFleece Jacket 280 pánsky

PLETENINY OBOJLÍCNE HLADKÉ

 • Interlok (100% počesaná bavlna)
  Interlocková väzba je tvorená dvomi obojlícnymi pleteninami 1:1, ktoré sú zasadené proti sebe. Vyznačuje sa menšou ťažnosťou a väčšou plnosťou. Hustota materiálu umožňuje dosiahnuť veľmi hladký povrch, ktorý je vynikajúci na potlač aj výšivku. Tento materiál kombinuje komfort, kvalitu a perfektné úžitkové vlastnosti. Tovar je vyrábaný v plošných hmotnostiach 150 g/m2.
  Príklad použitia: Tričko unisex FANTASY
NORMY

EN 1073-1

Ochranné odevy proti rádioaktívnej kontaminácii. Časť 1: Požiadavky a skúšobné metódy na ochranné odevy s nútenou ventiláciou proti kontaminácii rádioaktívnymi časticami

EN 1073-2

Ochranné odevy proti rádioaktívnej kontaminácii. Časť 2: Požiadavky a skúšobné metódy na ochranné odevy bez nútenej ventilácie proti kontaminácii rádioaktívnymi časticami

EN 1082-1

Ochranné odevy. Rukavice a chrániče horných končatín chrániace proti porezaniu a bodnutiu ručnými nožmi. Časť 1: Rukavice a chrániče horných končatín z krúžkového pletiva

EN 1082-2

Ochranné odevy. Rukavice a chrániče horných končatín chrániace proti porezaniu a bodnutiu ručnými nožmi. Časť 2: Rukavice a chrániče horných končatín z iných materiálov ako z krúžkového pletiva

EN 1146

Ochranné prostriedky dýchacích orgánov. Autonómne únikové dýchacie prístroje na stlačený vzduch s otvoreným okruhom s kuklou

EN 1149-1

Ochranné odevy. Elektrostatické vlastnosti. Časť 1: Skúšobná metóda na meranie povrchového odporu

EN 1149-5

Ochranné odevy. Elektrostatické vlastnosti. Časť 5: Požiadavky na účinnosť materiálu a konštrukciu

EN 1150

Ochranné odevy. Výstražné odevy s vysokou viditeľnosťou na neprofesionálne použitie

EN 12477

Ochranné rukavice pre zváračov

EN 12941

Ochranné prostriedky dýchacích orgánov. Filtračné prostriedky s pomocnou ventiláciou pripojenou k prilbe alebo ku kukle

EN 12942

Ochranné prostriedky dýchacích orgánov. Filtračné zariadenie s pomocným motorovým pohonom, ktoré obsahuje tvárové masky, polmasky alebo štvrťmasky

EN 13034

Ochranné odevy proti kvapalným chemikáliám. Funkčné požiadavky na odevy chrániace pred chemikáliami, poskytujúce obmedzenú ochranu pred kvapalnými chemikáliami (prostriedky typu 6 a typu PB [6])

EN 13356

Výstražné doplnky na neprofesionálne použitie

EN 136

Ochranné prostriedky dýchacích orgánov. Tvárové masky

EN 13832-1

Ochranná obuv proti chemikáliám. Časť 1: Terminológia a skúšobné metódy

EN 13832-2

Ochranná obuv proti chemikáliám. Časť 2: Požiadavky na ochrannú obuv proti chemikáliám v laboratórnych podmienkach

EN 13832-3

Ochranná obuv proti chemikáliám. Časť 3: Požiadavky na vysokoochrannú obuv proti chemikáliám v laboratórnych podmienkach

EN 13921

Osobné ochranné prostriedky. Ergonomické princípy

EN 140

Ochranné prostriedky dýchacích orgánov. Polmasky a štvrťmasky

EN 14052

Vysokoúčinné prilby používané v priemysle

EN 14058

Ochranné odevy. Odevy na ochranu proti chladným prostrediam

EN 14126

Ochranné odevy. Požiadavky a skúšobné metódy na ochranný odev proti nositeľom nákazy

EN 143

Ochranné prostriedky dýchacích orgánov. Filtre proti časticiam

EN 14328

Ochranné odevy. Rukavice a chrániče rúk na ochranu pred porezaním mechanickými nožmi

EN 14387

Ochranné prostriedky dýchacích orgánov. Protiplynové a kombinované filtre

EN 14404

Osobné ochranné prostriedky. Chrániče kolien pri práci v kľačiacej polohe

EN 14605-A

Ochranné odevy proti kvapalným chemikáliám. Funkčné požiadavky na odevy s kvapalinotesnými (typ 3) alebo sprejotesnými (typ 4) spojmi, vrátane súčastí odevu chrániacich iba časti tela (typy PB [3] a PB [4])

EN 14605-B

Ochranné odevy proti kvapalným chemikáliám. Funkčné požiadavky na odevy s kvapalinotesnými (typ 3) alebo sprejotesnými (typ 4) spojmi, vrátane súčastí odevu chrániacich iba časti tela (typy PB [3] a PB [4])

EN 149

Ochranné prostriedky dýchacích orgánov. Filtračné polmasky na ochranu pred časticami

EN 166

Osobné prostriedky na ochranu očí. Základné ustanovenia

EN 169

Osobné prostriedky na ochranu očí. Filtre na zváranie a podobné techniky Požiadavky na transmitanciu a odporúčané použitie

EN 170

Osobné prostriedky na ochranu očí. Filtre proti ultrafialovému žiareniu. Požiadavky na činiteľ prestupu a odporúčané použitie

EN 171

Osobné prostriedky na ochranu očí. Filtre proti infračervenému žiareniu. Požiadavky na činiteľa prestupu a odporúčané použitie

EN 172

Osobné prostriedky na ochranu očí. Protislnečné filtre pre profesionálne použitie

EN 1731

Prostriedky na ochranu očí a tváre pred mechanickými nebezpečenstvami a/alebo žiarom z pletiva na priemyselné a nepriemyselné používanie

EN 175

Osobné ochranné prostriedky. Ochrana očí a tváre pri zváraní a príbuzných činnostiach

EN 1827

Ochranné prostriedky dýchacích orgánov. Polmasky bez vdychovacích ventilov a s vymeniteľnými filtrami na ochranu proti plynom, plynom a časticiam alebo iba proti časticiam

EN 1836

Osobné prostriedky na ochranu očí. Slnečné okuliare a slnečné filtre na všeobecné používanie a filtre na priame pozorovanie slnka

EN 340

Ochranné odevy. Všeobecné požiadavky

EN 342

Ochranné odevy. Odevné komplety a jednotlivé odevy na ochranu proti chladu

EN 343

Ochranné odevy. Ochrana proti dažďu

EN 352-1

Chrániče sluchu. Všeobecné požiadavky. Časť 1: Slúchadlové chrániče sluchu

EN 352-2

Chrániče sluchu. Všeobecné požiadavky. Časť 2: Zátkové chrániče sluchu

EN 352-3

Chrániče sluchu. Všeobecné požiadavky. Časť 3: Slúchadlové chrániče pripojené k ochranným prilbám používaným v priemysle

EN 352-4

Chrániče sluchu. Bezpečnostno-technické požiadavky a skúšanie. Časť 4: Mušľové chrániče s amplitúdovo závislým útlmom

EN 352-5

Chrániče sluchu. Bezpečnostno-technické požiadavky a skúšanie. Časť 5: Slúchadlové chrániče sluchu s aktívnym útlmom hluku

EN 352-6

Chrániče sluchu. Bezpečnostno-technické požiadavky a skúšanie. Časť 6: Slúchadlové chrániče sluchu s elektrickým dorozumievacím zariadením

EN 352-7

Chrániče sluchu. Bezpečnostno-technické požiadavky a skúšanie. Časť 7: Zátkové chrániče sluchu s hladinovo závislým útlmom

EN 352-8

Chrániče sluchu. Bezpečnostno-technické požiadavky a skúšanie. Časť 8: Slúchadlové chrániče sluchu so zábavným zvukovým zariadením

EN 353-2

Osobné ochranné prostriedky proti pádu z výšky. Časť 2: Záchytné zariadenia vedeného typu na pružnom kotviacom vedení

EN 354

Osobné ochranné prostriedky proti pádu z výšky. Záchytné laná

EN 355

Osobné ochranné prostriedky proti pádu z výšky. Tlmiče pádu

EN 358

Osobné ochranné prostriedky zabezpečujúce pracovnú polohu a zachytávajúce pád z výšky. Systémy na zabezpečenie pracovnej polohy

EN 360

Osobné ochranné prostriedky proti pádu z výšky. Zaťahovacie záchytávače

EN 361

Osobné ochranné prostriedky proti pádu z výšky. Nosné popruhy

EN 362

Osobné ochranné prostriedky proti pádu z výšky. Karabíny

EN 363

Osobné ochranné prostriedky proti pádu z výšky. Systémy na zabránenie pádu

EN 365

Osobné ochranné prostriedky proti pádu z výšky. Všeobecné požiadavky na návody na použitie, údržbu, periodické skúšanie, opravu, označovanie a balenie

EN 374-1

Ochranné rukavice proti chemikáliám a mikroorganizmom. Časť 1: Terminológia a požadované vlastnosti

EN 374-2

Ochranné rukavice proti chemikáliám a mikroorganizmom. Časť 2: Stanovenie odolnosti proti penetrácii

EN 374-3

Ochranné rukavice proti chemikáliám a mikroorganizmom. Časť 3: Stanovenie odolnosti proti permeácii chemikálií

EN 379

Osobné prostriedky na ochranu očí. Automatické filtre na zváranie

EN 381-11

Ochranné odevy pre používateľov ručných reťazových píl. Časť 11: Požiadavky na chrániče hornej časti tela

EN 381-5

Ochranné odevy pre používateľov ručných reťazových píl. Časť 5: Požiadavky na chrániče nôh

EN 381-7

Ochranné odevy pre používateľov ručných reťazových píl. Časť 7: Požiadavky na ochranné rukavice

EN 381-9

Ochranné odevy pre používateľov ručných reťazových píl. Časť 9: Požiadavky na ochranné gamaše

EN 388

Ochranné rukavice proti mechanickým rizikám

EN 397

Ochranné prilby používané v priemysle

EN 405

Ochranné prostriedky dýchacích orgánov. Ventilové filtračné polmasky na ochranu proti plynom alebo proti plynom a časticiam

EN 407

Ochranné rukavice proti tepelným rizikám (teplu a/alebo ohňu)

EN 420

Ochranné rukavice. Všeobecné požiadavky a skúšobné metódy

EN 421

Ochranné rukavice proti ionizujúcemu žiareniu a rádioaktívnemu zamoreniu

EN 458

Chrániče sluchu. Odporúčania na výber, použitie, starostlivosť a údržbu. Dokument s poučeniami

EN 471

Výstražné odevy s vysokou viditeľnosťou na profesionálne použitie

EN 50321

Elektroizolačná obuv na prácu v inštaláciách nízkeho napätia

EN 50365

Elektroizolačné prilby na používanie pri prácach v inštaláciách nízkeho napätia

EN 511

Ochranné rukavice proti chladu

EN 531

Ochranné odevy pre pracovníkov vystavených teplu

EN 533

Ochranné odevy. Ochrana proti teplu a plameňu. Ohraničené šírenia plameňa materiálmi a materiálovými kombináciami

EN 60903

Práce pod napätím. Rukavice z izolačného materiálu

EN 659

Ochranné rukavice pre hasičov

EN 702

Ochranné odevy. Ochrana proti teplu a plameňu. Skúšobná metóda: Stanovenie prestupu kontaktného tepla cez ochranný odev alebo jeho materiály

EN 795

Ochrana proti pádu z výšky. Kotviace zariadenia

EN 812

Protinárazové čiapky používané v priemysle

EN 813

Osobné ochranné prostriedky proti pádu z výšky. Sedacie výstroje

EN 943-1

Ochranné odevy proti kvapalným a plynným chemikáliám vrátane aerosólov a pevných častíc. Časť 1: Funkčné požiadavky na ventilované a neventilované, plynotesné (typ 1) a neplynotesné (typ 2) protichemickéochranné obleky

EN 943-2

Ochranné odevy proti kvapalným a plynným chemikáliám vrátane aerosólov a pevných častíc. Časť 2: Funkčné požiadavky na plynotesné (typ 1) protichemické ochranné obleky pre záchranné zbory (ET)

EN ISO 10819

Mechanické kmitanie a otrasy. Kmitanie pôsobiace na ruky. Metóda merania hodnotenie prenosu kmitania rukavicami na dlaň ruky (ISO 10819: 1996)

EN ISO 11611

Ochranné odevy na používanie pri zváraní a podobných procesoch

EN ISO 11612

Ochranné odevy. Odevy na ochranu proti teplu a ohňu

EN ISO 13287

Osobné ochranné prostriedky. Obuv. Skúšobná metóda na stanovenie odolnosti proti šmyku

EN ISO 13982-1

Ochranné odevy na použitie proti tuhým časticiam. Časť 1: Funkčné požiadavky na protichemické ochranné odevy zabezpečujúce ochranu celého tela pred vzduchom sa šíriacim tuhým časticiam (odevy typu 5)

EN ISO 13982-2

Ochranné odevy na použitie proti tuhým časticiam. Časť 2: Skúšobná metóda na stanovenie prieniku jemných častíc aerosólu do vnútra odevu

EN ISO 13998

Ochranné odevy. Zástery, nohavice a vesty chrániace proti porezaniu a bodnutiu ručnými nožmi

EN ISO 14116

Cisterny na prepravu nebezpečných tovarov. Digitálne rozhranie pre zariadenie na rozpoznávanie výrobkov

EN ISO 17249

Bezpečnostná obuv s odolnosťou proti prerezaniu reťazovou pílou

EN ISO 20345

Osobné ochranné prostriedky. Bezpečnostná obuv

EN ISO 20346

Osobné ochranné prostriedky. Ochranná obuv

EN ISO 20347

Osobné ochranné prostriedky. Pracovná obuv

EN ISO 20349

Osobné ochranné prostriedky. Obuv chrániaca proti tepelnému riziku a rozstreknutiu roztaveného kovu v zlievarniach a pri zváraní. Požiadavky a skúšobná metóda (ISO 20349: 2010)

EN ISO 6529

Ochranné odevy. Ochrana proti chemikáliám. Zisťovanie odolnosti materiálov ochranných odevov proti permeácii kvapalín a plynov (ISO 6529: 2001)

EN ISO 6530

Ochranné odevy proti kvapalným chemikáliám. Skúšobná metóda na odolnosť materiálov proti prieniku kvapalín (ISO 6530: 2005)

Novinky z nášho blogu

Pracovná obuv na podrážkach MICHELIN
08.03.2023 Dobre vedieť
Pracovná obuv na podrážkach MICHELIN
PNEUMATIKA Michelin®, ktorá inšpiruje NOVÉ PLEMENO TECHNICKÝCH PODRÁŽOK. Príbeh o pneumatikách na chodidlách práve začal. čítať celé
Unikátny systém zapínania pomocou koliečka
Unikátny systém zapínania pomocou koliečka
Stačí utiahnuť a vyraziť. Roztočte to s unikátnymi rotačnými kolieskami. Jednoducho a rýchlo utiahnete. Ešte rýchlejšie povolíte. čítať celé
Camos a Terenno High na vlastnej koži
Camos a Terenno High na vlastnej koži
Naše produkty ešte pred uvedením na trh testujeme nielen v laboratóriu, ale hlavne na používateľoch, aby sme ich doladili do posledného detailu. Kvali... čítať celé
Nové cenníky a rapidné zdražovanie
04.02.2022 Dobre vedieť
Nové cenníky a rapidné zdražovanie
1. Rekordný nárast cien bavlny 2. Rast ceny energií,  3. Nedostatočná kapacita medzinárodnej dopravy. Tri hlavné dôvody, ktoré spôsobujú pravidel... čítať celé

Predavajúci: PRACOVNÉ ODEVY KADO, s. r. o., OC VIRMA, JUH III., Suchoňova 3527/4, 05801 Poprad, IČO: 50637819, DIČ: 2120400183, IČ DPH: SK2120400183

Obrázky sú ilustračné. Dodávateľ si vyhradzuje právo na typografické chyby. www.pracovneodevykado.sk © 2020, Všetky práva vyhradené.