PREDĹŽENÉ VRÁTENIE TOVARU DO 30.12.2022 NA NÁKUPY USKUTOČNENÉ OD 15.11.2022 DO 15.12.2022
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Hobby a voľný čas
  4. Hľadáte tenisky? Ušetrite voľbou kvality.
  • Štítky blogu

zľavu na všetko získate nákupom nad: €200-5%, 500-10%, 1000-15%, 3000-20%

Hľadáte tenisky? Ušetrite voľbou kvality.

Ak ste sa rozhodli, že teraz je správny čas začať s pravidelným športovaním, prvé, čo urobíte, bude asi nákup športového oblečenia a obuvi. Na výbere obuvi si dajte obzvlášť záležať. Pre prípad, že tápete v tom, podľa čoho sa orientovať, prinášame zopár rád a tipov, čo by mali dobré tenisky spĺňať, a na čo si dať pred kúpou pozor.

Iný šport, iná obuv

Jednoznačná odpoveď na to, čo by mali tenisky spĺňať, neexistuje. Závisí totiž od konkrétneho športu, ktorý vykonávate. Iné vlastnosti sú vhodné na beh, iné zas na tenis či futbal. Medzi ďalšie rozhodujúce faktory patrí prostredie, v ktorom šport vykonávate, tvar chodidla, hmotnosť či technika vykonávanej aktivity. Vo všeobecnosti však platí, že treba uprednostniť kvalitu a funkčnosť pred dizajnom, a že topánka má byť pohodlná, no zároveň má udržiavať nohu pevnú a poskytovať jej oporu.

Obuv by mala byť voľná najmä v okolí prstov, aby nevznikali otlaky či odreniny. Napriek tomu je dôležité, aby sa čo najlepšie prispôsobila chodidlu. Pri väčšine športov je nevyhnutný nepravidelný členitý dezén podrážky, aby bola topánka odolná voči šmyku. Noha zároveň potrebuje dýchať, čo zabezpečí sieťka na vetranie.

Pre každú športovú aktivitu je ale príznačné čosi iné. Kým pri halových športoch sa treba zamerať na tenisky s gumenou, nefarbiacou a protišmykovou podrážkou, tenisky do fitness centra by mali byť najmä pevné. Basketbalová obuv je typická vďaka podpore členkov, bežecká má zas ponúkať čo najväčší komfort a tlmiť nárazy. Pri turistickej obuvi je dôležitá pevná podrážka, vetranie, nepremokavý povrch a nižšia hmotnosť topánky.


Nexo LILLA
 
Fresia ARDON
 

NÁŠ TIP: Ak sa venujete viacerým športom, nepoužívajte pri všetkých rovnaké tenisky. Možno sa to zdá nákladné, no každá aktivita si vyžaduje iný prístup a často iné vlastnosti topánky.

Nielen známe športové značky

Vedeli ste, že výrobou tenisiek sa nezaoberajú len športové značky, ale aj výrobcovia pracovnej obuvi? Keďže je aj pri športe prvoradá bezpečnosť doplnená o pohodlie, výrobcovia nemusia chodiť ďaleko. Obuv vyrábajú z kvalitných materiálov a topánka vďaka nim a svojmu tvaru drží nohu stabilnú. Mnohé druhy voľnočasovej obuvi sú preto využiteľné na turistiku, do fitness centra, na domáce cvičenie, ale aj ako vychádzková obuv do prírody či do mesta. Práve pri potulkách ulicami miest, pri spoznávaní histórie na hradoch a zámkoch alebo pri čerpaní inšpirácie počas prechádzok v parku sú ideálnou voľbou.

Plusom je tiež fakt, že kvalita, pohodlie a funkčnosť nejdú na úkor dizajnu. Aj značky, ktorých primárnym sortimentom je pracovná obuv, sa inšpirujú najnovšími trendmi a tvoria zaujímavé dámske aj pánske tenisky. Navyše, cena tenisiek od takýchto výrobcov je často nižšia. Ak pre vás teda zvučné meno značky nehrá dôležitú rolu, nebojte sa načrieť aj do iných vôd ako len do tých vyslovene športových.

Vhodnými teniskami k zdravému telu

Ak si s výberom neviete dať rady, obráťte sa na odborníkov. Na základe vašich požiadaviek a preferencií vám pomôžu vybrať ten najlepší model. Neponáhľajte sa a topánky si poriadne vyskúšajte. Použite typ ponožky, ktorú budete pri vykonávaní daného športu nosiť, a poriadne sa v nich poprechádzajte, pobehajte si alebo spravte zopár cvikov. Pri výbere sa nenechajte ovplyvniť najnovšou módou či farebnosťou. Spoľahnite sa hlavne na svoj pocit.

Vedeli ste? Obuv sa odporúča nakupovať vo večerných hodinách. Po celom dni sa cievy rozšíria a v nohách sa ukladá voda, čo spôsobuje opuchy. Obuv kupovaná ráno by vás pri športovaní v podvečerných hodinách mohla tlačiť.

Akýkoľvek šport, pokiaľ je vykonávaný pravidelne, má význam a priaznivý vplyv na fyzické i psychické zdravie. Každému vyhovuje niečo iné, preto výber športovej aktivity prispôsobte svojim možnostiam a zdravotnému stavu. Aj voľbou vhodnej športovej obuvi prispejete k tomu, že vás pohyb nebude bolieť, ale, práve naopak, baviť. Správna technika, no i tenisky vás ochránia pred bolesťami kĺbov, prípadnými vyvrtnutiami, únavovými zlomeninami, natiahnutím svalu alebo inými nepríjemnými zraneniami. Vďačné vám budú nielen vaše členky, kolená a bedrové kĺby, ale aj chrbtica.

NÁŠ TIP NA ZÁVER: Nezabudnite na kvalitné športové ponožky. Vyrábajú sa z kombinácie bavlny, elastanu a moderných vlákien. Majú zosilnený spodok, funkčné zóny v oblasti priehlavku pre lepšiu stabilizáciu chodidiel pri aktívnom pohybe a široké lemy, ktoré bránia zošmyknutiu. Niektoré typy športových ponožiek obsahujú nanočastice striebra, ktoré bránia vzniku a rozvoju bakteriálnych ochorení. Iné obsahujú špeciálne rýchloschnúce vlákna a vďaka tomu dobre odvádzajú pot. Väčšinou sú určené zvlášť na letné a zvlášť na zimné športy. Áno, aj športové ponožky sa dajú kúpiť za výborné ceny práve u výrobcov pracovných odevov.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

Predavajúci: PRACOVNÉ ODEVY KADO, s. r. o., OC VIRMA, JUH III., Suchoňova 3527/4, 05801 Poprad, IČO: 50637819, DIČ: 2120400183, IČ DPH: SK2120400183

Obrázky sú ilustračné. Dodávateľ si vyhradzuje právo na typografické chyby. www.pracovneodevykado.sk © 2020, Všetky práva vyhradené.